اسم این ماهی در ایران گرین ترور و لی بیشتر به گرین تیلور نیز معروف است

دارای رنگی بسیار زیبا میباشد تا جایی که گاهی به جواهر سبز نیز در میان سیچلایده معروفست و دارای بدنی فشرده و بیضی گون میباشد و دور بالهایشان((باله دمی و پشتی حاله ای از رنگ قرمز میگیرد)) روی گونه های این ماهی رگه ها و رگچه هیی به رنگ سبز-آبی با توجه به سن و جنسیت ماهی وجود دارد))
این ماهی جزو ماهیان آکواریومی بوده و برای نگه داری در آکواریوم بسیار مناسب است وبا اکثر ماهیان سازگاری دارد و به آنها آسیبی نمیرساند ولی ماهی تو سری خوری هم نیست و می تونه از خودش در برابر اکثر ماهی ها دفاع کنه.

این ماهی را باید به صورت جفت و یا گله ای در آکواریوم نکه داری کرد زیرا اگر هر دو ماهی نر باشند باهم می جنگن تا یکی کشته بشه ولی اگه هر دو ماهی ماده باشند مشکلی پیش نمیاد و با انداختن یک ماهی نر کنار ماده ها مشکل کسلی ماده ها حل میشه.

این ماهی دوست داره در محیطی پر از گیاه (مصنوعی یا طبیعی فرقی نمیکنه ولی من گیاهان مصنوعی را توصیه میکنم چون توسط بعضی از ماهی ها خورده نمیشه) زندگی کنه و محل مناسب برای لونه سازی این ماهی یک تکه سرامیک یا یک گلدان سفالیه بزرگه که هر دو ماهی به راحتی توش بتونن بچرخن و حرکت کنن.

مشخصات ماهی نر:

1_ دارای رنگ روشن تر و زیباتری میباشد

2_دارای باله های بلندتر و کشیده تری می باشد

3_ روی سر نر ها معمولا برآمدگی کوچکی وجود دارد (مثل فلاور ولی نه به اون بزرگی)

4_ دارای لوله ی نازک می باشد

مشخصات ماهی ماده:

1_دارای رنگ تیره تری نسبت به ماهی نر می باشد

2_دارای باله های کوتاه تری نسبت یه ماهی نر می باشد

3_روی سر برآمدگی ندارد(البته در بعضی موارد این موضوع صدق نمیکند)

4_دارای لوله ای با قطر زیاد می باشد

برای اینکه این ماهی زودتر جفت بخوره وتخم ریزی کنه بهتره که به صورت جفت در یک تانک جدا قرار بگیرن تا ماهی ها احساس آرامش داشته باشند و راحتتر تولید مثل کنند.

بعد از تخم ریزی نر و ماده را به تانک اصلی منتقل کنید یا بهتره که تخمها را درون تانک جدیدی که قبلان پر کرده اید منتقل کنید.

بعد از دراومدن لاروها از تخم و تمام شدن کیسه ی زردی زیر شکم آنها لاروها را روزی 3 بار با آرتمیای تازه از تخم در اومده تغذیه کنبدو در تغذیه ی اونا زیاده روی نکنید.

امیدوارم بتونید از این ماهی نهایت لذت را ببرید و در تکثیر این ماهی موفق بشید.

قیمت این نوع ماهی بسته به نژاد وجسته آن دراین سالن به شرح زیر می باشد

 قیمت به تومان

٠٠٠/١_۵٠٠/٢_٠٠٠/۵_ جفت مولد ٠٠٠/٢٠